Akce Kronika

Tábor Spadaných postelí (30.7.-13.8. 2022)

Nedílnou součástí letošního tábora byla kola, na kterých jsme se v sobotu 30.7. přepravili na tábořiště. Místo táboření pro nás bylo nové, tábořili  jsme na Klamorně zapůjčené od libereckých skautů. Celý tábor nás provázel Willy Fog a jeho příběh, ve kterém se snaží objet Zemi za pouhých 80 dní. Toto téma nás provázelo nejen během různých her, ale i v rámci tematických večerů, během kterých jsme se dozvěděli spoustu informací vztahujících se k Julesu Vernovi a éře průmyslové revoluce. Cestou okolo celé zeměkoule jsme také  ochutnávali tamní kuchyně, např. indickou, americkou… a dokonce jsme si udělali japonské sushi.

Kromě táborové hry jsme se naučili i něco nového, jako opravit si kolo, co najdeme v přírodě nebo jak vytvořit vázanou stavbu. Někteří z nás splnili skautskou odborku nebo vlčka, za což následně dostali nášivku.  Celou dobu jsme nestrávili pouze v táboře. Podnikli jsme několik výletů na kole, kdy ten největší byl spojen i s horolezením na Bezděčínských skalách,  v druhé polovině jsme podnikli také krátký putovní výlet pěšky.

Na své si přišli i roveři (kluci od 15 let), kteří plnili několik výzev a bránili tábor proti přepadům jiných turnovských oddílů. Kdy ten druhý, proti holkám z 3. dívčího, jsme úspěšně odvrátili. Fotky z tábora naleznete v oddílové fotogalerii.

Tábor v číslech:

• 28 mladších členů