Rozpis družin ve školním roce 2023/2024

Kamzíci (5-7 let)16:45 – 17:45
Lvi (13-16 let)dle domluvydle domluvydle domluvydle domluvy
Orli (17-18 let)dle domluvydle domluvydle domluvydle domluvy

Členové oddílu jsou rozdělení do několika skupin, kterým se ve skautu říká družiny. Rozdělení do družin je v našem oddíle určeno věkovou kategorií.

Nejmladší kluci ve věku zhruba 5 až 7 let jsou ve družině Benjamínků.

Dále následují družiny Ostřížů, Káňat, Lvíčat, Orlů a Svišťů, ve které jsou již středoškoláci.

Starší členové oddílu již zpravidla vlastní družinu nemají a počítají se tak do skupiny širšího vedení oddílu.

Družinový systém

Na první pohled může rozdělení do družin připomínat školní třídy, což při pohledu zvenčí není překvapivé. Nicméně skautská družina se od školní třídy liší naprosto zásadně a to v principech, na kterých tato skupina stojí.

Družina je hlavně parta

Zásadním pojivem družiny (a vlastně všech skautů) je přátelství. Skauting se v tomto velmi odlišuje od ostatních kroužků ať už sportovních nebo zájmových. Je kladen důraz na fair play, na vzájemný respekt členů.

Tábor Dezinfekce (25.7. – 8.8.2020)

I když se to ne vždy v mladém chlapeckém soutěživém kolektivu daří, snažíme se, aby si kluci vzájemně pomáhali, mysleli na ostatní a zkrátka táhli za jeden provaz.

Vícedenní výpravy a tábory obzvlášť poskytují mnoho intenzivních situací, ve kterých se společné přátelské pouto utuží. Projevem skrytých charakterových rysů ve vypjatějších situacích se kluci lépe vzájemně poznají a vědí, kdy a jak se mohou na sebe spolehnout.

Takové přátelství poté přežívá daleko déle, i třeba potom, kdy kluci do skauta chodit přestanou.

Základní kolo Závodu vlčat a světlušek v Tatobitech (28.4.2018)