O oddílu

Náš skautský oddíl je součástí turnovského střediska Junák – český skaut, středisko Štika Turnov, z.s., které je samostatným pobočným spolkem organizace Junák-český skaut, z.s. Řadíme se tak do veliké rodiny světové skautské organizace.

Oddíl má nyní 50 aktivních členů, z nichž 35 je do 15 let. Náš oddíl je věkově smíšený, což znamená, že naši členové jsou ve věku od 5let do dospělosti. Pracujeme tak s výchovnými kategoriemi benjamínků, vlčat, skautů i roverů. V současné době v oddíle pracují čtyři družiny, které se scházejí  každý týden v klubovně na pravidelných schůzkách. Ty jsou nejen plné her, ale skauti si také zábavnou formou procvičují řadu dovedností a vědomostí, které uplatní nejen při skautských akcích, ale především v praktickém životě. Činnost oddílu se však nesoustřeďuje jen do klubovny, v průběhu skautského roku do ní patří jedno i vícedenní výpravy do okolí i do vzdálenějších míst. Právě takové výpravy dávají možnost plně rozvinout dětskou fantazii při rozsáhlejších hrách se zajímavým libretem. Objevování tajemných jeskyní nebo hledání pokladů je tou pravou příležitostí k poznání světa kolem nás i sebe sama.

O letních prázdninách vyrážíme na 14ti-denní samostatný oddílový tábor, kde se sami o sebe musíme náležitě a dle předpisů postarat. V průběhu dne se věnujeme potřebným i zajímavým činnostem, bez nichž by náš tábor nebyl tím pravým letním skautským stanovým táborem.